משקל פרופילי פלדה

משקל דיגיטלי מאפשר שקילה מדויקת של כל פריט – גדול, קטן, נוזלי או מוצק. משקל דיגיטלי נמצא בקטגוריה רחבה למדי של מכשירים המיועדים לשקילת אובייקטים. יש שפע מרשים של מכשירים כאלו המיועדים לצרכי שקילה מסוימים. אפשר למצוא מכשירי שקילה אלקטרוניים המיועדים למדידה מדויקת של משקל אדם, יש גם משקל מטבח שמטרתו לשקול מצרכי בישול (למשל, תבלינים שאנחנו מתכוונים לזרוק לתוך סיר הבישול) וגם משקלים אלקטרוניים שונים לצרכים תעשייתיים ועסקיים שונים, ואפילו משקל פרופילי פלדה. משקל מודרני מסוגל לספק תוצאות מדויקות למדי בפחות משנייה.

אפשר להיזכר בערגה איך לפני שלושים שנים החנוונים בשוק התעסקו עם משקלים מכאניים שכללו שתי כפות, כאשר על אחת מהן היו מניחים משקולות ברזל בעלי משקלים ידועים, ועל השנייה את החפץ בעל המשקל הלא ידוע. התהליך הזה לקח זמן כיוון שהיה צריך להוסיף או להפחית משקלי ברזל עד אשר המשקולות התאזנו; לעומת זאת, כאשר משתמשים במשקל דיגיטלי, פשוט מניחים את האובייקט על משטח השקילה והתוצאה מופיעה על הצג כמעט מיד. תחשבו רק כמה זמן נחסך כאן.

סוגי משקלים שלא הכרנו

משקל פרופילי פלדה הוא רק דוגמה אחת למשקל אלקטרוני מסוג שלא הכרנו; אבל חבל להתעכב על הסוג הזה יותר מדי. בואו נמשיך סוגים אחרים, למשל – על משקל דיגיטלי באופן כללי. אז לפני שאנחנו מחליטים איזה סוג של משקל דיגיטלי אנחנו צריכים לרכוש, תחילה עלינו לשאול את השאלה החשובה, "מהם הצרכים שלי / של העסק שלי בשקילה?"  האם מדובר בשקילה ביתית או עסקית? אולי אתם מבקשים רק למדוד את משקל גופכם במסגרת דיאטה של הורדה או העלאה של משקל הגוף? אתם אמורים כבר לדעת אילו חפצים אתם צריכים לשקול, וגם את טווח המשקל שלהם – וכך ניתן יהיה לבחור ביתר קלות את מכשיר השקילה הנדרש.

אולי יש לכם צורך במאזניים יציבים וגדולים; אולי אתם זקוקים למשקל קטן ונייד דווקא. רמת הדיוק הוא הפרמטר חשוב ביותר כאן, אז אל נא תפחיתו מחשיבותו; ככל שהחפץ הנשקל קטן יותר במימדיו, כך נדרשת רמת דיוק גבוהה יותר (אי אפשר להשוות בין שקילת ירקות לבין שקילת חומרי בניין). אם אתם מודדים ברמת הקילוגרמים? הגרמים? המיליגרמים? או אפילו המיקרוגרמים?

משקל אלקטרוני – תכונות חשובות

ישנם משקלים שונים הפועלים בדרכים שונות. יש כאלו הפועלים באמצעות חיבור לחשמל ויש משקלים הזקוקים לסוללות. יש משקלים שניתן להטעין בעזרת החשמל. על מכשירי השקילה מצוינות התכונות העיקריות שלו, כמו – כושר שקילה, יחידת שקילה, טווח משקל ופרמטרים אחרים.

משקלים מעוצבים

עם ההתקדמות הטכנולוגית, החלה התקדמות מרשימה גם בעיצוב המכשור הטכנולוגי, וכך, גם תחום המשקלים לא נזנח לאנחות מבחינה הזו. ניתן למצוא משקלים אלקטרונים מסוגים שונים שנוספו להם עיצובים מעניינים על מנת שישתלבו בכל חלל בו הם נמצאים.